تبلیغات
بازارکار و آگهی های استخدام - اعلام شرایط تحصیل مشمولان برای تحصیل در خارج از کشور
جدیدترین آگهی های استخدامی دولتی و غیر دولتی

ما را در گوگل محبوب کنید


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 12 مهر 1390
معاون امور مشمولان و معافیت سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی کشور در زنجان با اشاره به شرایط خروج پسران مشمول سربازی برای ادامه تحصیل به خارج از کشور گفت : درصورتی که دانشگاه پذیرنده مورد تایید وزارت علوم بوده و متقاضی هم حداقل تحصیلات کارشناسی داشته باشد ، می تواند با هماهنگی لازم ازکشور خارج شود و پس از اتمام دوره دکتری و مدارج بالاتر به کشور باز گردد.

سرهنگ حلوایی افزود: افرادی هم که قصد تحقیق از دانشگاه مقصد را دارند و یا برای مصاحبه مجبور به خروج از کشور هستند ، می توانند با وثیغه از کشور خارج شوند.

وی به سایر معافیت های سربازی هم اشاره کرد و گفت : پسران دارای سن بالای ۱۸ سال تمام، مشمول سربازی می شوند که در صورت اشتغال به تحصیل می توانند تا پایان دوره تحصیل خود از این معافیت بهره مند باشند.

معاون امور مشمولان و معافیت سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی کشور، با بیان اینکه افراد تحصیل کرده در حین سربازی هم می توانند مشمول بخشودگی شوند، گفت: افراد دارای کارشناسی یک ماه، کارشناسی ارشد و دکتری ۲ ماه و دکترای تخصصی ۳ ماه می توانند از بخشودگی برخوردار شوند.

به گفته سرهنگ حلوایی افراد دارای مدرک تحصیلی دکترا و فوق تخصص هم می توانند حین سربازی با همکاری در بخش پژوهشی نیروی انتظامی بین ۳ تا ۱۸ ماه از بخشودگی برخوردار شوند.

وی همچنین گفت : درصورتی که خانواده ای تنها یک فرزند پسر داشته باشد و یا پسری سرپرستی خانواده بدون پدر را برعهده داشته باشد و یا دارای صاحب پدر بالای ۵۹ سال و یا زیر ۵۹ سال بدون توانمندی و مبتلا به بیماری در صورت تایید مراجع ذیربط باشد ، می توانند از شرایط معافیت کفالت بهره مند شوند.

معاون امور مشمولان و معافیت سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی کشور، به معافیت فرزندان دوم خانواده های رزمندگان و جانبازان با داشتن شرایط خاص مشمول عنایت رهبری اشاره کرد و یادآورشد: جانبازان دارای ۷۰ درصد مجروحیت ، یک فرزند و در صورت داشتن جانبازی و اسارت حداکثر ۲ فرزندشان از خدمت سربازی معاف هستند.

وی همچنین یادآورشد : فرزند پسر خانواده بدون سرپرست مرد که مشمول خدمت سربازی هم شده باشد نیز می تواند از معافیت کفالت استفاده کند.

منبع: sarbazi.usطبقه بندی: اخبار سربازی، 
برچسب ها: شرایط تحصیل، مشمولان، تحصیل در خارج از کشور، خدمت،
نوشته شده توسط admin

آخرین مطالب
تبلیغات

اشتراک ایمیلی

ایمیل خود را وارد کنید تا جدیدترین مطالب وبلاگ برایتان ارسال شود.

نکته:
1- بعد از وارد کردن ایمیل خود، باید بر روی لینک فعال سازی که به ایمیل شما ارسال می شود کلیک نمایید، در غیر اینصورت اشتراک شما غیرفعال خواهد ماند.
2- از وارد کردن www در اول آدرس ایمیل خود، خودداری کنید.

آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد این وبلاگ چیه؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin